У Москві проаналізували ситуацію з продовольством у місті у зв'язку з можливим застосуванням країнами НАТО економічних санкцій проти Росії.

За словами керівника департаменту торгівлі і послуг Олексія Немерюка, якщо країни, що входять до Північноатлантичного альянсу, перекриють постачання продуктів, торговельним мережам доведеться шукати нових постачальників ягід і фруктів, а м'ясопереробним комбінатам, «заточеним» під імпортну сировину», – постачальників свинини і яловичини.

У департаменті інформують, що тепер Москва сподівається на більш інтенсивне співробітництво з країнами БРІКС (група із п’яти країн: Бразилія, Росія, Індія, Китай, Південно-Африканська Республіка).

За словами чиновника, зараз у Москві немає перебоїв з постачанням продовольства.

Найбільше санкції можуть вплинути на ринок м'яса, а також ягід і фруктів. Як розповіли в департаменті, Москва закуповує за кордоном 67% м'яса, при цьому до 40% – з країн НАТО.

«Якщо подивитися, що постачається на прилавки магазинів, то це буде здебільшого вітчизняне м'ясо, – відзначили в департаменті. – Але комбінати, які виробляють ковбасу та інші продукти переробки м'яса, використовують здебільшого імпортне обладнання і «заточену» під нього імпортну сировину. Це пов'язано з тим, що в країні не кожне, наприклад, свинарне підприємство робить свинину за технологіями, які є на Заході. У Москві шість м'ясопереробних комбінатів, і вони різною мірою залежать від імпорту».

У відомстві зазначили, що близько 20% м'яса Москва отримує з Бразилії, і «якщо будуть санкції, ми будемо переорієнтовуватися і більшою мірою використовувати потенціал Південної Америки».

Також, за інформацією відомства, Москва закуповує за кордоном 85% фруктів та ягід, при цьому близько 50% привозяться з країн НАТО, зокрема з Іспанії, Польщі, Голландії. У департаменті відзначили, що власними силами нестачу постачання не відшкодувати, тому що «не всі фрукти і ягоди у нас ростуть», тому більш тісну співпрацю доведеться розвивати з іншими державами.

Що ж стосується поставок з самої України, то її участь на московському продовольчому ринку мінімальна. У відомстві зазначили, що останнім часом вона «мало часу приділяла сільському господарству».

«Якщо брати постачання в Росію в цілому, Україна буде на першому місці по солі», – відзначили в департаменті.

У відомстві уточнили, що Москва самостійно зараз не веде переговори з владою інших держав, тому що це завдання федерального уряду.

Джерело: Известия