Керівник Служби безпеки України Олександр Турчинов закликав колишнього першого заступника голови СБУ Володимира Сацюка не ховатися, а прийти і дати свідчення.

"Я б радив пану Сацюку прийти і дати свідчення, що могли б полегшити йому долю. Те, що він буде відповідати перед законом - у мене сумнівів немає".

Турчинов підкреслив, що ніколи не зловживав можливістю запрошувати на допит через ЗМІ, але змушений вчинити так зараз у зв'язку з тим, що В.Сацюк обвинувачує СБУ в необ'єктивному до нього ставленні.

Турчинов відзначив, що в Служби безпеки до В.Сацюка є багато питань, у тому числі, у справі отруєння Віктора Ющенка. "Сьогодні він офіційно оголошений у розшук у зв'язку з тим, що ховається від слідства, відмовляється давати свідчення, місце його перебування невідоме". Глава СБУ додав, що оскільки розшукуваний має високий військовий чин, Генпрокуратура офіційно передала його в розшук. "Офіційна інформація з розшуку Сацюка надійшла. Я думаю, і в міжнародні інститути така інформація повинна була надійти".

За його словами, у СБУ "є підстави говорити, що Сацюк ще не встиг перетнути кордон”.

Турчинов із упевненістю сказав, що інтерв'ю В.Сацюка, яке недавно з'явилося в ЗМІ, було не інтерв'ю, а інформацією, розповсюдженою його прихильниками. "Сам він сьогодні ховається від слідства, я це говорю офіційно. Пану Сацюку пред'явлені досить серйозні обвинувачення в шахрайстві, і в тому, що він, зловживаючи службовим становищем, заволодів бюджетними коштами".

Турчинов додав, що В.Сацюк, маючи звання капітана, підробив собі документи про звання майора, підполковника, полковника і таким шахрайським шляхом одержав звання першого заступника СБУ і звання генерала. "Коли капітан запасу в такий спосіб підробляє собі звання і приходить на дуже відповідальну посаду, це не може не викликати багато питань про невинність пана Сацюка".

Нагадаємо, що Генпрокурор Святослав Пискун 7 червня повідомив, що В.Сацюка оголошено в розшук за здійснення тяжкого злочину.

В інтерв'ю, що опублікувала газета "Комсомольській правді в Україні" 14 червня, В.Сацюк заявляє, що не ховається від прокуратури, а знаходиться в лікарні. Він також має намір позиватися з керівництвом Генпрокуратури і СБУ. Він не вважає себе винним і не бачить підстав для втечі. До цього, за його словами, він знаходився будинку і ходив на допити в Генпрокуратуру.

Сацюк також стверджує, что наказ про оголошення его в розшук був оформлений заднім числом.

UaToday