Голова СБУ Олександр Турчинов повідомив про рішення поновити розслідування справи про злочини, які призвели до банкрутства банку “Україна”.

Ініціатива розпочати нове розслідування фактично належить Президенту України Віктору Ющенко, який у квітні цього року заявив, що вважає за необхідне скласти список кредиторів, які призвели до банкрутства „України”.
Глава держави наголосив, що вважає таке розслідування справою честі, оскільки особисто був причетний до створення банку „з нічого” і пропрацював там чотири роки.
Схоже, у Президента є підстави не довіряти висновкам Тимчасової слідчої комісії зі з’ясування причин, що призвели до кризового фінансового стану банку "Україна", на підставі яких Верховна Рада України 20 лютого 2003 року прийняла Постанову № 566-IV, у якій головними причинами банкрутства банку «Україна» названі вкрай ризикована і шкідлива практика вкладення значних фінансових ресурсів у кредити, гарантії, акредитиви, цінні папери, що призвело до виснаження фінансового потенціалу банку; зловживання і злочинна діяльність посадових осіб банку "Україна"; відсутність контролю Національного банку України за діяльністю банку "Україна", Кабінету Міністрів України - за виконанням своїх рішень щодо діяльності банку "Україна"; слабка діяльність правоохоронних органів щодо попередження зловживань у банківській сфері.
Не виключено, що не останню роль у рішенні про поновленні розслідування зіграло те, що напередодні банкрутства наглядову раду „України” очолював колишній заступник голови Служби безпеки Валерій Сацюк, дотепер не „відмитий” від історії з отруєнням Віктора Ющенка.
Рік тому голова тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з розслідування причин кризи і банкрутства банку «Україна» Віктор Король звинуватив Сацюка у нераціональному використанні коштів банку. Зокрема, Сацюк ініціював надання банком «Україна» компанії «Укррос», до створення якої був причетний, кредиту в 25 млн. доларів 2011 року, що сталося незадовго до банкрутства банку «Україна».
Нагадаємо, банк «Україна», який входив до групи найбільших банків, зазнав кризи з 1998 року, а влітку 2001 НБУ почав його ліквідацію.