Ізраїльський уряд з грудня призупинив перерахування податків і митних зборів, які він збирає від імені та для потреб палестинського самоврядування Західного берега річки Йордан. Захід, який позбавив палестинський бюджет приблизно 100 мільйонів доларів на місяць — третини його дохідної частини — послідував за листопадовим зверненням палестинців в ООН, де вони, незважаючи на заперечення Ізраїлю та США, домоглися визнання державності та підвищення статусу свого представництва при організації.

Палестинська національна адміністрація майже три місяці не в змозі в повному обсязі виплачувати платню тисячам бюджетників. Заборгованість влади перед палестинськими банками, за відомостями ЗМІ, перевищує 1,3 мільярда доларів, на сотні мільйонів йде рахунок неплатежів за контрактами з приватними підрядниками. Спроби компенсувати доходи за рахунок збільшення податків і збору боргів за комунальні послуги провокують вуличні протести.

Крім припинення грошових переказів з Ізраїлю, на стані палестинського бюджету позначається скорочення зарубіжної донорської допомоги. За даними агентства Reuters, у 2012 році вона склала 600 мільйонів доларів, скоротившись втричі, у порівнянні з рекордним показником 2008-го.

Крім того, палестинці чекають від Ліги арабських держав обіцяних щомісячних 100 мільйонів доларів у випадку ізраїльських санкцій.

Джерело: РИА Новости