Кореспондентка DW провела з нею один день.

У Берліні Надія Савченко зупинилася у п’ятизірковому готелі Westin Grand в самому центрі міста. Вона розповіла, що на Донбасі діє російська група під назвою «Купол», котра координує військові дії сепаратистів, яких би вона скоріше називала «колаборантами».

«Але якщо ви кажете, що це війна між Україною та Росією, то треба ж домовлятися з Путіним, а не з Захарченком?», - сказала Савченко. Вона розповіла, що їй вдалося знайти у в'язницях на Донбасі військовополонених, яких у Києві вважали загиблими. На запитання, хто фінансує її подорож до Берліна, Савченко відповідає: «Діаспора».

Під час перекуру депутатка прочитала в телефоні новину про те, що на території самопроголошеної «ДНР» була зіпсована військова техніка своїми ж людьми. Вона задоволено посміхнулася. «Саме тому теж важливо туди їздити. Це підтримує людей, - каже вона. - Я ж не тільки з Захарченком там розмовляю».

У німецькому парламенті українська депутатка зустрілася з Крістіаном Гірте (Christian Hirte), 40-річним політиком від Християнсько-демократичного союзу. Гірте є членом німецько-української та німецько-російської парламентських груп Бундестагу. Савченко планувала обговорити з ним декілька пунктів.

Україні, на її думку, не треба вступати в НАТО. Вона запевняє, що грошова допомога, яку ЄС надає Україні, виводиться в офшорні зони, тому ЄС потрібно скликати спеціальну комісію, яка б займалася контролем банківських переказів. Українська політична еліта розкрадає Україну, а президент Петро Порошенко «заробляє на війні», каже Савченко.

На її думку, Україні потрібні дострокові президентські вибори, «результатом яких був би вибір чесного кандидата». Гірте зауважив, що Європа не може вплинути на те, щоб в Україні до влади прийшов «чесний кандидат».

Савченко також попросила Німеччину вплинути на Путіна або Порошенка, щоб хтось із них віддав полонених першим. Тоді другий був би зобов'язаний це також зробити. Савченко впевнена: «Цей гуманітарний аспект - єдиний у Мінських домовленостях, який ще можна втілити».