Сьогодні у Шевченківському суді Києва Надія Савченко повідомила, що припинить сухе голодування 13 грудня.

Своє рішення припинити голодування Савченко обґрунтувала тим, що їй пішли на поступки і вона зможе подати електронну декларацію, повідомляє "Українська правда".

Водночас, нардеп голодуватиме ще один день — 12 грудня — щоб "перевершити термін" свого сухого голодування в Росії, який тривав шість днів.

"Я казала, що голодуватиму, доки не вирішиться питання з поданням декларації. Але банк пішов на зустріч і вирішив приїхати до мене в тюрму, бо мене не відпускають у банк. Тому моя суха голодовка триває завтра крайній день. Щоб було більше, ніж у Росії. На восьмий день я починаю пити і виходити з голодування", — сказала депутатка.

Ще на початку засідання Савченко прочитала коротку лекцію про те, скільки часу може витримати людина на сухому голодуванні, і про зміни в її організмі, які відбуваються при цьому.

Вона також додала, що за шість днів голодування втратила 7 кг — з 73 кг до 66 кг.

Як писав "Вголос", Савченко знову оголосила про голодування 5 грудня.

Як відомо, Надію Савченко затримали 22 березня у Верховній Ради після того, як парламент зняв із неї недоторканність.

Савченко інкримінують вчинення дій із метою насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади, посягання на життя державного чи громадського діяча, готування до терористичного акту, сприяння терористичній організації та незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами та вибуховими речовинами.

Сама нардеп відкидає звинувачення і стверджує, що вела розмови про організацію терактів, аби ввести в оману владу й осміяти її.

З моменту затримання вона перебуває у СІЗО.