Як відомо, 15 березня Савченко під час брифінгу заявила, що отримала інформацію про можливе звільнення українських заручників протягом трьох місяців після виборів президента Росії, тож одразу звернулася з проханням до президента РФ Володимира Путіна.

23 березня нардепка, користуючись нагодою, нагадала Путіну про своє прохання щодо політв'язнів.

«Я ще раз хочу звернутися до обраного президента Росії: Як би не розвивалася ситуація в геополітиці, людина залишається людиною, людське життя має цінувати кожен демократичний політик. Я ніколи не просила про помилування для себе. Я прошу вас ще раз – відпустіть українських політв'язнів і полонених, відпустіть людей, обміняйте їх на своїх. Дайте свободу і життя людям», – цитує її 24 канал.

Як уже писав «Вголос», сьогодні Шевченківський районний суд Києва ухвалив рішення про взяття під варту народного депутата Надії Савченко без можливості внесення застави до 20 травня. Таке рішення суд ухвалив, задовольнивши клопотання прокуратури.

Суд вважає, що Савченко може незаконно впливати на свідків та перешкоджати кримінальному провадженню.

Нардепці інкримінують вчинення дій з метою насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади, посягання на життя державного чи громадського діяча, готування до терористичного акту, сприяння терористичній організації та незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами та вибуховими речовинами.

Статті, які інкримінують Савченко, не передбачають можливості внесення застави.

Напередодні Савченко заявила, що почне голодування, якщо її залишать за гратами. Прокурор повідомив, що нардепу загрожує довічне ув'язнення.

Нагадаємо, вчора український Парламент погодився зняти депутатську недоторканність із позафракційного нардепа Надії Савченко. Перед цим Регламентний комітет ВРУ дозволив її арештувати.

Згодом у слідчі СБУ затримали Савченко у приміщені Верховної Ради України.

12 березня 2018 року Савченко викликали на допит до СБУ у справі керівника Центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» Володимира Рубана, якого 8 березня затримали на КПВВ з арсеналом зброї. Савченко заявила, що перебуває в Європі до 16 березня.

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що буде змушений внести подання на зняття депутатської недоторканності з Савченко, якщо вона не прийде на допит 15 березня, тож у ніч на 15 березня Савченко повернулася до України і таки з'явилася до СБУ.

Перед допитом в СБУ Савченко звинуватила владу у злочинах проти Майдану, розв'язанні війни на Донбасі, здачі Криму.

Також глава ГПУ заявив у Верховній Раді, що Надія Савченко планувала «терористичний акт у стінах парламенту: знищити бойовими гранатами дві ложі, мінометами обрушити купол Верховної Ради і автоматами добивати тих, хто виживе».

За словами Луценка, вона нібито вербувала людей для цього й давала відповідні вказівки.

Верховна Рада виключила Надію Савченко з комітету національної безпеки і оборони. Згодом Луценко вніс до ВР подання на зняття депутатської недоторканності з Савченко.

Після допиту Савченко закликала українців до військового перевороту, прийшла у Раду, звідки її нардепи вивели нібито через загрозу з її боку.