Метою творчого дійства є створення сприятливого середовища постійної дії для розвитку сучасної української драматургії. А також популяризація її серед поціновувачів мистецтва театрального і не тільки.

Це є спроба привернути увагу до сучасної драми. Заклик «Врятуйте Драму» у нашому випадку дуже доречний та актуальний.
«Драма.UA» відбуватиметься з 30 червня по 4 липня 2010 року. Частина І – Львів, частина ІІ – село Поповичі (Мостиського району Львівської області, українсько-польське прикордоння).

Отож, «Драма.UA». Частина І. Простір для творчості – Фабрика повидла (вул. Б. Хмельницького, 124). Фантастично-містична споруда колишньої консервної фабрики, історія якої тягнеться ще з ХVI століття. Ще не так давно там випускали повидло, а тепер творитимуть і втілюватимуть шалені ідеї драматургії та театру. Безперервний творчий процес, у якому кожен зацікавлений зможе взяти участь, а не просто бути глядачем.

«Драма.UA». Частина ІІ. Стіни вже не обмежуватимуть простір для творчих фантазійних польотів та експериментів. Дія фестивалю розгортатиметься на українсько-польському прикордонні. Разом із Міжнародним фестивалем мистецтв «Fort.Missia» під відкритим небом «Драма.UA» зосереджуватиме енергію відчайдушних драматургічних ідей.

У межах частини фестивалю «просто неба» діятиме театрально-драматургічне наметове містечко, у якому відбуватимуться перформанси, майстер-класи та різні обговорення, відкриті для усіх зацікавлених.

Родзинкою обох частин фестивалю стане презентація читань та вистав добре знаних п'єс, автори яких змінили обличчя європейської та української драматургії.

Під час фестивалю відбуватимуться різні майстер-класи та зустрічі з драматургами, відеопроект «Відеосцена», інтерактивні лекції із сучасної драматургії, читання п’є європейських та українських драматургів, конкурс п’єс «Драма на Драбині», виступи театрів та вечірки.

До участі у фестивалі запрошуються драматурги, театри, театрознавці, критики, всі зацікавлені. Деталі участі на сайті фестивалю: www.drabyna.org/drama
Організатором драматургічного фесту виступає Мистецька майстерня «Драбина».