Про це повідомляється в коментарі банку у відповідь на запит агентства Інтерфакс-Україна.

«ПАТ «Сбербанк», будучи українським комерційним банком і здійснюючи свою діяльність на підставі ліцензії НБУ, неухильно дотримується норми українського законодавства. Банк не обслуговував, не обслуговує і не має наміру обслуговувати фізичних і юридичних осіб на підставі документів, виданих на непідконтрольних української влади територіях, і не здійснює фінансові операції на даних територіях. Банк обслуговує клієнтів виключно на підставі документів, що ідентифікують їх відповідно до вимог українського законодавства», - зазначено в повідомленні.

Як наголошується в повідомленні, всі клієнти банку проходять процедуру обов'язкової ідентифікації відповідно до вимог законодавства України про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму та Положення НБУ про здійснення банками фінансового моніторингу (постанова НБУ №417), що підтверджено у тому числі, перевірками НБУ. Зокрема, відповідно до законодавства України з питань фінансового моніторингу, банк не обслуговує особи, включені в офіційний перелік причетних до здійснення терористичної діяльності або щодо яких застосовано міжнародні санкції, і здійснює блокування фінансових операцій таких осіб з урахуванням рекомендацій FATF і відповідних рішень Ради національної безпеки і оборони (РНБО) і Кабінету міністрів України.

«ПАТ «Сбербанк» працює в штатному режимі, безумовно виконуючи свої зобов'язання в повному обсязі перед клієнтами та партнерами з дотриманням норм національного та міжнародного права», - зазначено в повідомленні.