2015-го тодішній і теперішній народний депутат України планував очолити “Бесарабську народну республіку” і через підрив мостів відрізати частину Одеської області від України.

Про це сповістив очільник Служби безпеки України Василь Грицак в ефірі одного з українських телеканалів.

“У квітні 2015 року ми мусили взяти нашу броне-групу, спецназ та слідчих і вночі зробити 700-кілометровий марш з Краматорська до Одеси, щоб потім провести одночасно величезну кількість обшуків, затримань, вилучення вибухівки і таке інше. Планувалось підірвати міст через Дністровський лиман також через Дністер і оголосити про створення Бесарабської народної ради”, – сказав Грицак.

За словами глави відомства, лідером “Бесарабської народної ради” мав стати чинний депутат ВРУ.

“Підірвавши ці два мости, Південна Бесарабія була би відрізаною від основної частини України і потім з території Придністров’я мали зайти так звані зелені чоловічки. Там дислокуються тисячі російських солдатів та офіцерів. Планувалось створити Бесарабську народну раду і звідти розвинути свій наступ “Русской весны” в надрах Молдови, Румунії. Ми поламали ці плани. Про це мало хто знає, але це наша робота”, – повідомив Грицак.

Голова СБУ не назвав імені згаданого депутата, однак нардеп Мустафа Найєм заявив, що йдеться про депутата від парламентської групи “Відродження” Віталія Барвіненка.

Сам Барвіненко заявив, що слова Найєма є “нічим не обґрунтованими вигадками”.

Друзья, обвинения в мой адрес о создании каких-либо сепаратистских движений – ничем не обоснованные выдумки нардепа…

Опубліковано Vitaly Barvinenko Вівторок, 9 жовтня 2018 р.