Про це із трибуни парламенту 18 листопада 2016 року заявив свободівець Андрій Іллєнко.

Націоналіст повідомив, що директор департаменту загальної, середнього та дошкільної освіти Міністерства освіти України Юрій Кононенко 24 жовтня 2016 року надіслав листи місцевим органам управління освіти щодо проведення опитування серед учнів 7-11 класів. Саме опитування укладено російською мовою і містить низку запитань антидержавного змісту.

До прикладу, опитування містить такі фрази (цитати перекладено з російської): «Я би хотів/ла, щоб Україна приєдналася до союзу з Росією»; «Українська і російська культури абсолютно однакові»; «Україна і Росія мають бути однією державою»; «Україна стає частиною великого союзу, що включає Росію»; «Україна розпадається на кілька окремих держав» тощо.

«Після таких запитань до дітей в українських школах у мене та «Свободи» виникають запитання до СБУ: що відбувається в Україні, у Міністерстві освіти? Це відвертий саботаж, шкідництво, промивання мізків українським дітям, промосковська пропаганда під час війни! Можливо, це інформаційна диверсія? Як будуть виховані майбутні покоління українців, якщо нині їм у школах пропонують такі тести? Яка мета цього опитування – ставити під сумнів існування української держави?

Вимагаємо від СБУ негайно провести розслідування та покарати усіх чиновників, які причетні до цієї ганьби. Спецслужби мають припинити цю вакханалію. Треба нарешті очистити українські органи влади від московської агентури, що вже здіймає голови та відкрито провадить антиукраїнську, антидержавну політику. Скільки ще має загинути українців на фронті, щоби московських гнид усередині країни було придушено?» – заявив Андрій Іллєнко.