Служба безпеки України блокувала діяльність 22 угруповань, які займалися незаконною вирубкою лісу та екологічно небезпечною переробкою оптових партій деревини.

Про це повідомили у пресцентрі СБУ.

"У Балаклійському районі учасники груп організували протиправну вирубку дерев твердих порід для підпільного виробництва вугілля для продажу. Заготовлену сировину ділки переробляли у саморобних печах, які не мали необхідних захисних систем та забруднювали повітря шкідливими речовинами. Готову продукцію вони реалізовували через місця роздрібної торгівлі.

Діяльність ще чотирьох нелегальних виробництв блоковано в Ізюмському, Вовчанському, Балаклійському і Красноградському районах", - йдеться у повідомленні.

Також в Ізюмі оперативники СБУ виявили підпільні склади, на території яких зловмисники зберігали готове вугілля та здійснювали його фасування. Під час обшуків правоохоронці вилучили там понад п’ятдесят тонн деревного вугілля, пакувальні матеріали та фасувальне обладнання. Вартість вилученої продукції становить понад півтора мільйона гривень.

Варто зауважити, що більшість екологічно шкідливих виробництв знаходилась у безпосередній близькості до населених пунктів регіону і загрожували здоров’ю їх мешканців.

За висновками економічних та інженерно-екологічних експертиз, діяльність угруповань завдала збитків державі на понад 21 мільйон гривень.

У межах кримінальних проваджень розпочатих за ст. 241 (забруднення атмосферного повітря) та ст. 246 (незаконна порубка лісу) Кримінального кодексу України тривають слідчі дії.

Нагадаємо, що працівники Служби безпеки України викрили колишнього чиновника "Укрзалізниці", який намагався привласнити понад 50 мільйонів гривень товариства.