Служба безпеки України встановила більше 150 людей, які брали участь у транспортуванні зенітно-ракетного комплексу «Бук» з Росії на Донбас, яким було збито літак Boeing Малайзійських авіаліній рейсу MH17.

Про це повідомляє пресцентр СБ України.

СБУ передала міжнародній спільній слідчій групі величезний масив доказів, які дають змогу відтворити обставини збиття літака «Боїнг 777» рейсу MH-17, що призвело до загибелі 298 людей.

Зазначимо, що 7 серпня 2014 ГПУ було підписано чотиристоронню угоду про створення міжнародної спільної слідчої групи (МССГ) з розслідування цього злочину Україною, Нідерландами, Бельгією та Австралією, до якої у ролі країни-учасника було пізніше включено Малайзію.

У повідомленні сказано, що за п’ять років слідства СБУ передала до МССГ величезний масив доказових матеріалів, які дають змогу відтворити обставини скоєння злочину та встановити осіб, причетних до цього терористичного акту.

Зараз слідством встановлено точний час та маршрут, за яким самохідна вогнева установка (СВУ) зенітно-ракетного комплексу (ЗРК) «БУК» була незаконно переміщена з території Російської Федерації до України. ГПУ встановила час та маршрут, за яким СВУ ЗРК «БУК» була вивезена до Російської Федерації.

Зазначається, що більше 150 осіб причетні до транспортування самохідної установки БУК-м з території Росії до тимчасово окупованої території Луганської та Донецької областей та назад до РФ, її охорони та виводу на бойові позиції для здійснення збиття літака.

Наразі матеріали кримінального провадження щодо вказаних підозрюваних осіб відповідно до вимог чинного кримінально-процесуального законодавства передаються компетентному органу Королівства Нідерландів для здійснення їх подальшого кримінального переслідування.

Раніше “Вголос” писав, що екскомандир ППо бойовиків, якого нещодавно затримала СБУ, може стати ключовим свідком у справі Mh17.