Служба безпеки України розпочала кримінальне провадження у справі про Харківські угоди, які підписали у 2010 році тодішні президенти України та Росії Віктор Янукович і Дмитро Медведєв про перебування Чорноморського флоту Росії на території України до 2042 року.

Про це інформує СБУ на своєму офіційному сайті.

Зокрема відомство здійснює досудове розслідування за фактом вчинення державної зради у період з 2008 по 2010 роки. Кримінальна справа порушена проти службових осіб органів державної влади.

Вивчаються обставини підготовки та підписання документу, а також дотримання регламенту та процедур під час його ухвалення депутатами Верховної Ради.

Слідсво з'ясувало, що підписання угоди могло спричинити до збільшення кількості військових та працівників спецслужб Росії, які брали участь у захопленні Криму.

Слід нагадати, що РНБО під час учорашнього засідання доручила СБУ перевірити обставини ратифікації Харківських угод Верховною радою.

Коротко про Харківські угоди

  • Підписані 21 квітня 2010 року у Харкові тодішніми президентами України та Росії Віктором Януковичем і Дмитром Медведєвим.
  • За умовами договору, термін перебування Чорноморського флоту Російської Федерації у Севастополі продовжено з 2017 до 2042 року.
  • Україна ж отримуватиме російський газ за нижчою ціною: будуть анульовані митні збори.

Читайте більше новин за посиланням: