Як повідомив у «Facebook» речник СБУ Маркіян Лубківський, Служба безпеки України здійснює документування грубого порушення суб’єктами господарювання, що входять до груп компаній «Лукойл» та «СЄПЕК», вимог чинного законодавства під час імпорту нафтопродуктів з подальшою їх реалізацією на території України та використання отриманих коштів для фінансування терористичних і незаконно створених так званих «ДНР» і «ЛНР».

Під час розслідування було встановлено, що протягом 2013-2014 рр. посадові особи «Лукойлу» через морські термінали Феодосії, Херсона, Ізмаїла, Миколаєва та Одеси, а також пункти пропуску на нашому західному кордоні й кордон з Білоруссю поза митним контролем, використовуючи підконтрольні суб’єкти господарювання (ВАТ «Лукойл», ПІІ «Лукойл-Україна», Одеський нафтопереробний завод, ТОВ «Перша паливна компанія» та інші), організували контрабанду та реалізацію понад 2 млн тонн нафтопродуктів на загальну суму близько 2 млрд дол. США.

Незаконно отримані доходи під прикриттям фіктивних договорів переказували на рахунки підконтрольних підприємств. Надалі незаконно отримані кошти спрямовували на фінансування терористичної діяльності так званих «ДНР» і «ЛНР».

За вказаним фактом головне слідче управління СБУ відкрило кримінальне провадження за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст. 209, 258-5 КК України.