Як розповів в інтерв’ю телеканалу радник голови СБУ Маркіян Лубківський, усі вони є військовослужбовцями збройних сил Росії, інформує прес-служба відомства.

«Наголошую, що 16 громадян РФ було повернуто у форматі двосторонньої передачі полонених у рамках мирного плану Президента України та на виконання Мінських домовленостей», - сказав Лубківський.

Нагадаємо, десять днів тому СБУ відкрила «гарячу лінію» для російських громадян, мета якої допомогти знайти зниклих під час бойових дій на Донбасі росіян, а також ідентифікувати тіла загиблих російських військовослужбовців.

Близькі зниклих можуть звертатися до call-центру будь-якою мовою, у тому числі й російською.  Дзвінки з Росії надходять як від родин, так і від російських правозахисних та пошукових організацій.

На сьогодні до бази даних Міжвідомчого центру допомоги громадянам у питаннях звільнення полонених, заручників та віднайдення зниклих безвісти внесено 131 заяву про зниклих на тимчасово контрольованих бойовиками українських територіях  росіян.

«Ми пішли людяним шляхом. Готові допомогти російським матерям знайти своїх дітей чи їх слід. Але повертати їх будемо виключно у форматі взаємної передачі», – підкреслив радник голови СБУ.