Про це інформує прес-центр СБУ.

На карті нанесено місця влаштованих терористами концтаборів, катівень каральних органів терористичних організацій, місць тортур та розстрілів мирного населення, масових поховань замордованих людей.

В основі цієї карти інформація, яку Службі безпеки України цілодобово повідомляють очевидці злочинів на «гарячу лінію» СБУ. Ці свідчення повністю підтверджуються об’єктивними даними космічних знімків, перехопленими телефонними переговорами бойовиків, матеріалами контррозвідки СБУ, зізнаннями затриманих та заарештованих за рішеннями українських судів злочинців.

«Терористи Гіркін, Бєзлер та їхні поплічники з перших днів використовували неприпустиму практику тоталітарних режимів – замінили судові та правоохоронні органи каральними та створили систему так званих «трійок», які без суду й слідства захоплювали людей, катували у підвалах, виносили вироки та розстрілювали», – підкреслив радник голови СБУ Маркіян Лубківський.

Лубківський провів аналогію із подіями двадцятирічної давнини у Сребрениці (Боснія і Герцеговина), де також у масових концтаборах чинилося насильство, і підкреслив, що справедливе покарання злочинців відбулося.

Представлена на брифінгу «карта смерті» наразі є неповною. Робота із встановлення усієї картини злодіянь терористів триватиме. Служба безпеки України у контакті з іншими відомствами співпрацює з міжнародними організаціями – Місією ОБСЄ, інституціями ООН.

Як тільки буде звільнятися від терористів територія, населений пункт, близьким родичам треба буде здавати зразки крові для ідентифікації кожного тіла, віднайденого у місцях масових поховань.

«Будуть  притягнуті до відповідальності так звані «коменданти» та «конвоїри» концтаборів, а також члени т.зв.«розстрільних груп», які наслідуючи фашистів та нквдистів беруть есесівські та нквдістські прізвиська «Абвер», «Мюллер», «Ганс», «Псих», «Берія», «Смерш», «НКВД» тощо», – підкреслив Маркіян Лубківський.

СБУ звертається до громадян, близькі та рідні яких замордовані терористами або зникли безвісти, надавати такі відомості на гарячу лінію 0-800-501-482.