За висновками перевірки, керівництво “АрселорМіттал” допустило порушення техніки безпеки, результатом якого став витік радіації на підприємстві.

Про це заявив в.о. голови СБУ Іван Баканов під час брифінгу, передає “УНН”.

Баканов заявив, що представники “АрселорМіттал” перешкоджали роботі СБУ та не змогли надати усіх потрібних документів. Причиною такої поведінки могло стати бажання викликати можливий резонанс у суспільстві, щоб прикрити якусь іншу подію, яка сталась пізніше на “АрселорМіттал”.

На його думку, без відома керівництва головного офісу компанії менеджмент “Арселор Міттал” недбало поставився до своїх обов’язків і допустив серйозне порушення правил безпеки на підприємстві.

За словами керівника слідчого відділу УСБУ в Дніпропетровській області Ігора Єна, громадяни скаржилися на серйозні порушення під час введення в експлуатацію однієї з установок для безперервного лиття сталі.

Під час обшуку слідчими було встановлено, що наразі цей прилад перебуває у неробочому стані. Проте у соціальних мережах підприємство вже повідомило про запуск цієї машини та виклало відео.

Адміністрація підприємства недопускала слідчих перевірити справність та роботу установки.

За результатами обшуку СБУ порушила кримінальне провадження.

Як писав “Вголос”, секретар РНБО відреагував на обшук СБУ на підприємстві «АрселорМіттал Кривий Ріг», назвавши це “тривожним викликом”.