Служба безпеки України (СБУ) викрила посадових осіб Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) на масштабній незаконній видачі будівельним компаніям дозвільних документів і сертифікатів готовності введення об'єктів в експлуатацію.

Про це йдеться в повідомленні Служби безпеки України у Facebook.

"Для проведення оборудки фігуранти використовували підконтрольні "консалтингові" комерційні структури. Вони виступали посередниками між будівельними комерційними структурами та посадовцями ДАБІ під час їхніх "переговорів" щодо отримання дозвільних документів і сертифікатів готовності введення об’єкта в експлуатацію. Роль комерційних структур полягала у наданні "позитивного" рішення щодо видачі документації", – повідомляє прес-служба СБУ.

Зокрема було встановлено, що до організованої групи входили колишні і чинні чиновники ДАБІ та посадові особи інших органів державної влади.

Задокументовано, що чиновники ДАБІ із порушенням чинного законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил видавали дозволи на початок будівельних робіт, сертифікати готовності введення об'єкта в експлуатацію. За висновком профільних експертів, протиправні дії чиновників становили потенційну загрозу для життя та здоров'я населення.

У рамках розпочатого кримінального провадження правоохоронці провели понад 50 обшуків за адресами адміністративних приміщень державних установ, в офісах підконтрольних комерційних структур, місцях проживання фігурантів та в транспортних засобах. Вилучену документацію буде додано до доказової бази.

Тривають слідчі дії за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.

https://www.facebook.com/SecurSerUkraine/posts/2844541519109168