Про це сказано в повідомленні прес-служби відомства.

«У Запоріжжі співробітники Служби безпеки України блокували операцію російських спецслужб із вивезення товарів військового призначення для потреб збройних сил РФ», – сказано в ньому.

За інформацією СБУ, російські спецслужби й представники російських військово-промислових компаній намагалися організувати канал поставок з України товарів для потреб військово-морського флоту Росії.

Правоохоронці задокументували розробку підозрюваними механізму поставки в Росію виготовленої одним із запорізьких підприємств продукції через підконтрольні комерційні структури в одній з європейських країн.

Повідомляється, що створення схеми ініціювали російські структури, які спеціалізуються на оснащенні й комплектації атомних підводних човнів, у тому числі тих, що базуються в анексованому Криму

Під час обшуків на підприємстві вилучені документація й партія товарів військового призначення, що найближчим часом повинна була бути доставлена транзитом у Росію.

За цим фактом відкрите кримінальне провадження за ст. 111 (державна зрада) і ст. 333 (порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю) Кримінального кодексу.

 

«Вголос»