Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Як зазначено в повідомленні, останню партію коксу обсягом 1000 тонн затримали співробітники спецслужби в одному з морських портів. За фактом фінансування терористичних організацій слідчі СБУ розпочали кримінальне провадження.

«Продукцію виготовляли на двох підконтрольних терористам підприємствах – ПрАТ «Макіївкокс» та ПАТ «Ясинівський коксохімічний завод». Показово, що всі підприємства належать громадянину РФ В. Нусенкісу, який належить до найближчого оточення Януковича. Керівництво цих підприємств підтримує тісні стосунки із самопроголошеним прем’єр-міністром терористичної організації «ДНР» Захарченком. Коксохімічні заводи одними з перших здійснили перереєстрацію та отримали «свідоцтва» так званої «ДНР», – йдеться в повідомленні.

Для надання транспортно-експедиційних послуг та митного оформлення учасники оборудки використали маріупольську компанію, контрольовану фігурантом низки кримінальних проваджень за фактами посадових злочинів та розтрати державного майна.  

«Встановлено, що за цією схемою протягом 2014 року з окупованих терористами територій експортовано коксу на суму понад 100 млн грн. З незаконно отриманих прибутків зловмисники щоквартально перераховували 1 млн грн до так званого «банку ДНР». Надалі гроші з «общака» розподіляли між ватажками незаконних збройних формувань та використовували на фінансування бойовиків, оплату найманців та акції із залякування мирного населення», – зазначено в повідомленні.