Як інформує прес-центр СБ України, шестеро громадян України налагодили канал нелегальної міграції до країн «шенгенської зони». Організатор злочинного угрупування – 52-річний правопорушник, забезпечував протиправну діяльність групи під прикриттям легальної комерційної структури.

Правопорушники підшукували осіб, які хотіли виїхати за кордон, але не могли з різних причин отримати візу, інші – виготовляли підроблені документи для отримання віз.

Вартість «послуги» з незаконного переправлення особи через державний кордон України коливалась від 6 тисяч гривень до 2 тисяч євро.

На початку жовтня ц.р. у Львові СБУ затримала усіх активних учасників злочинного угрупування.

Під час обшуків за місцями проживання зловмисників вилучено десятки фіктивних печаток і штампів державних установ та комерційних структур, у тому числі нотаріусів, а також підготовлені нотаріальні бланки суворої звітності. Крім цього, СБУ виявила сотні підроблених документів: посвідки на проживання, паспорти, свідоцтва про народження і шлюб, довідки з місць роботи, про розмір заробітної платні, про фінансовий та майновий стан тощо, серед яких є повністю підроблені документи і ті, де внесені завідомо недостовірні дані.

Затриманим повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.332 Кримінального кодексу України (незаконне переправлення осіб через державний кордон України, вчинене організованою групою з корисливих мотивів). Стосовно двох зловмисників судом обрано запобіжний захід - тримання під вартою.

Слідство триває.