Як повідомляє прес-центр СБ України, у Слов’янську співробітники СБУ викрили й затримали місцевого мешканця, 1964 р. н., який намагався переховуватися в мирному місті від кримінальної відповідальності за участь у терористичній діяльності.

Бойовик у квітні минулого року брав участь у захопленні будівлі Слов'янського міськвідділу міліції, організовував блокпости терористів та чергував на них зі зброєю. До втечі терористів із міста зловмисник патрулював вулицями, вистежував патріотично налаштованих громадян, а після звільнення Слов’янська залишився для спостереження за українськими військовими, підтримуючи активні зв’язки зі своїми поплічниками.

В іншому мирному місті на Луганщині оперативна група СБУ затримала інформатора терористів, 1988 р. н. Зловмисник на прізвисько «Нікон» здійснював приховану фото- та відеозйомку місць дислокації сил антитерористичної операції за завданням бойовика, який завербував його під час тимчасової окупації міста та після звільнення втік до одного з бандформувань так званої «ЛНР» у Стаханові. Фотограф намагався дотримуватися конспірації, але його викрили й затримали, а куратора-терориста оголошено в розшук.

Ще двох інформаторів, 1958 та 1982 р. н., оперативники СБУ затримали на Донеччині. Обидва збирали та передавали на «гарячу лінію» терористів відомості про розташування оборонної інфраструктури, дислокацію та переміщення військової техніки, блокпостів, особового складу ЗСУ.

Тривають слідчі дії.