Як повідомляє прес-центр СБ України, 28 та 29 січня контррозвідка СБУ затримала двох громадян України, 1962-го та 1965-го р. н., причетних до цього злочину проти людяності.

Встановлено, що один з них, на прізвисько «Кора», був поплічником коригувальника вогню «Гаішника» – Кірсанова, затриманого СБУ через кілька годин після обстрілу житлових будинків Маріуполя. За завданням ватажка однієї з банд так званої «армії Новоросії», відомого у кримінальних колах рецидивіста на прізвисько «Терорист», бойовик «Кора» переправляв зброю з контрольованих бойовиками територій до Маріуполя.

Під час затримання співробітники СБУ вилучили в «Кори» цілий арсенал засобів ураження: 3 ручні гранатомети РГП-26 та РПГ-18, реактивний протитанковий гранатомет РПГ-7 із зарядами, гранати, автомат Калашникова та велику кількість набоїв.

За словами другого затриманого, він був завербований ватажком бойовиків на прізвисько «Сергій» понад місяць тому й отримав завдання збирати розвіддані про пересування та дислокацію українських сил, розташування блокпостів, шукати вразливі місця для ударів артилерії, передавати їхні точні координати. Крім того, він мав здобувати інформацію про місцевих мешканців, які підтримують державну владу.

Наразі в рамках кримінального провадження тривають оперативно-слідчі дії.

 

Нагадаємо, що в результаті обстрілу ЖМР «Восточний» з установок РСЗВ «Град» загинули 30 маріупольців (у тому числі 2 дитини) і ще понад 100 жителів було поранено.