Як повідомляє прес-центр СБ України, встановлено, що місцевий мешканець м. Авдіївка Донецької області (1984 р. н.) ініціативно запропонував терористам добувати відомості про місця дислокації українських військових.

Отримуючи завдання від ватажків бандформувань «ДНР», зловмисник під виглядом мирного мешканця прямував у вказаний район, спостерігав та випитував необхідну інформацію.

Зловмисник був добре обізнаний у картографії – на супутникові знімки місцевості з мережі Інтернет він наносив точні координати розташування українських військ, напрямки та маршрути їхнього пересування, кількість та характер озброєння. На збільшених масштабах червоними стрілками інформатор позначав детальний план густонаселених районів міст та селищ – цілі обстрілів бойовиків. Усю цю «картографію» він передавав зв’язковому терористів та вирушав на нове «завдання».

Під час огляду особистих речей затриманого співробітники СБУ виявили роздруковану географічну карту з уже нанесеними позначками та координатами одного з населених пунктів.

Тривають оперативно-слідчі дії.