СБУ встановлено, що "Забілий Р. В. несанкціоновано збирав відомості, які жодним чином не стосуються його наукової діяльності та історичних досліджень. Заяви Забілого Р.В. про те, що всі вилучені в нього документи є розсекреченими, не відповідають дійсності і вводять в оману суспільство. Тільки попередня перевірка засвідчила, що з перших дев’яти перевірених документів, шість є документами з обмеженим доступом", - йдеться у прес-релізі.

Ситуацію, що склалася навколо вилучення у Р.Забілого носіїв інформації, Служба безпеки розглядає виключно у площині кримінального правопорушення. Забілий Р.В., як співробітник СБУ, мав доступ до державної таємниці, що накладає на нього певні обмеження і на що він погоджувався добровільно, власноручно підписавши взяті на себе з зобов’язання, - наголошено у прес-релізі.

Як повідомлялось, Службою безпеки України порушено кримінальну справу за фактом готування до розголошення співробітником СБУ відомостей, що становлять державну таємницю, тобто за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 15, ст. 328 Кримінального кодексу України.

СБУ 8 вересня затримала директора Національного Музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» Руслана Забілого.