Контррозвідники Служби безпеки України у межах протидії нелегальній міграції викрили громадянина однієї з країн Центральної Африки, який організував незаконну легалізацію іноземців в Україні.

Про це повідомляє Главком.

Зазначається, що оперативники спецслужби встановили, що організатор протиправної схеми одружився з українкою і мав у нашій країні статус іммігранта. Він виготовляв для іноземців фальсифіковані документи, які дають право безперешкодно перебувати на території України і перетинати державний кордон.

Відомо, що документи виготовлялись на замовлення в одній з підпільних типографій, місцезнаходження якої встановлюється.

Правоохоронці викрили зловмисника поруч з центральним автовокзалом у Голосіївському районі столиці при передачі вихідцю з країн Центральної Азії підробленої посвідки на постійне проживання в Україні. Документ він оцінив у більше ніж 80 тис. грн.

Наразі у межах кримінального провадження, розпочатого за статтями 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) та 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України, тривають процесуальні заходи.

Встановлюються інші особи, зокрема працівники держустанов, причетні до виготовлення підроблених документів.

З початку року у тісній взаємодії з Центральним міжрегіональним управлінням Державної міграційної служби України у м. Києві та Київській області співробітники столичного СБУ провели низку комплексних заходів із виявлення на території регіону іноземців та осіб без громадянства, які порушують чинне законодавство України у сфері міграції.

Особлива увага приділялася виявленню іноземців, що можливо причетні до діяльності міжнародних терористичних організацій.

Як писав “Вголос”, у Сполучених Штатах почалися арешти нелегальних мігрантів з їхньою подальшою депортацією.