Співробітники Служби безпеки України у межах протидії системній корупції викрили схему привласнення грошей Державного бюджету під час проведення ремонту автомобільних доріг на території Київської області.

Про це повідомляє пресцентр СБ України.

Правоохоронці встановили, що представники комерційної структури-підрядника та посадовці деяких сільських рад вносили до фінансово-господарської документації неправдиві відомості про обсяги і вартість проведених робіт з ремонту автодоріг. Привласнені через оборудку гроші зловмисники переводили у готівку та легалізували через проведення безтоварних операцій.

Як сказано, за результатами перевірки виконаних підрядниками робіт, зокрема будівельно-технічної та економічної експертизи, підтверджено збитки держави на загальну суму понад три з половиною мільйони гривень.

Під час санкціонованих слідчих дій за місцями роботи і проживання фігурантів провадження правоохоронці виявили документальні матеріали, які підтверджують протиправну діяльність. У межах відкритого кримінального провадження керівнику однієї з комерційних структур оголошено про підозру у вчиненні злочинів за ч. 5 ст. 191 і ч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу України.

Тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності інших осіб, зокрема посадовців сільських рад, причетних до незаконної діяльності.

Нагадаймо, співробітники Служби безпеки України на Дніпрянщині блокували збут наркотичних засобів та психотропних речовин, частина яких була ввезена контрабандою.