Про це голова відомства Василь Грицак доповів сьогодні Президенту України Петру Порошенку, інформує прес-центр СБУ.

Під час проведення спецоперації в місті Києві СБУ затримала групу осіб на чолі з чинним співробітником – підполковником Центрального управління СБ України, яка займалася незаконним прослуховуванням. У зловмисників вилучено надсучасний спеціальний комплекс для зняття даних з каналів мобільного зв’язку (GSM). За оперативною інформацією, в Україну комплекс потрапив контрабандним шляхом за безпосередньої участі спецслужб Російської Федерації. Перевіряють також інформацію про можливу участь колишнього голови СБУ Якименка у ввезенні спецтехніки до України.

Встановлено, що аналогів такої спеціальної системи перехоплення в Україні немає. Її виготовила підконтрольна спецслужбам РФ фірма, зареєстрована в Новій Зеландії.

Зараз проводять відповідні оперативно-слідчі дії. Порушено кримінальне провадження за ст. 359 (незаконні придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації) Кримінального кодексу України.

Обладнання відправлено на експертизу, зокрема для виявлення, кого саме прослуховували зловмисники як під час Революції гідності, так і до останнього моменту, коли цей комплекс було вилучено.

Як повідомляли, 16 липня Служба безпеки України в Києві вилучила комплекс обладнання для незаконного прослуховування. Його було виготовлено без оформлення офіційної документації на одному з українських підприємств. Під час спецоперації техніку вилучено та направлено на експертизу.

Третій спецкомплекс «прослушки», який СБУ вилучила протягом тижня, було знайдено 17 липня в офісі однієї з київських компаній під час обшуку. Обладнання було вилучено та направлено на експертизу.