Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Як зазначено у повідомленні, минулої ночі у Краматорську контррозвідка СБУ затримала громадянина «А», 1966 р.н., – «завгоспа» місцевого осередку «ДНР».

«За наявними даними, зловмисник займався примусовим збором від мешканців міста та «спонсорів» з числа місцевих бізнесменів коштів, продуктів харчування, промислових товарів для забезпечення терористів. Зокрема, на його «утриманні» перебували бойовики, які чергували на блокпостах у м. Костянтинівка», – повідомили в СБУ.

Того ж дня у передмісті Краматорська затримали громадянина України «Д», 1978 р.н., – бойовика на прізвисько «Вій».

«Встановлено, що під керівництвом ватажків терористів «Погранець», «Ганс» та «Гера» він брав участь у збройних нападах на українських військових,  здійснював озброєне чергування на блок-постах «ДНР» у Слов’янську. У затриманого вилучено вогнепальну зброю та велику кількість набоїв до неї», – йдеться у повідомленні.

Також під Луганськом СБУ затримала двох місцевих мешканців, 1958 та 1986 р.н., які брали участь у терористичній діяльності «ЛНР».

«56-річний луганчанин «І» ще навесні ц.р. ініціативно вступив до т.зв. «Добровольчої народної дружини Луганської народної республіки», члени якої, прикриваючись гаслами про добрі наміри із нібито охорони громадського порядку, тероризували місцевих жителів м. Новодружеськ, встановили свої порядки проживання на підконтрольній їм території – «непокірних» містян захоплювали та відправляли до застінок місцевих каральних органів терористів на «перевиховання», – зазначають у повідомленні.

Інший затриманий – 28-річний луганчанин «К», який у своїй власній «студії» відеозапису створював відеоролики із закликами до повалення конституційного ладу України, вступу до бандформувань терористичних організацій. Їх він поширював на місцевих телеканалах та у мережі Інтернет. Відеопродукцію вилучено та передано на слідчу експертизу.

У рамках статті 258 Кримінального кодексу України тривають оперативно-слідчі дії.