Служба безпеки України затримала одного з колишніх "міністрів вугільної промисловості" незаконно проголошеної республіки "ДНР".

Про це повідомила пресслужба відомства.

Контррозвідка СБУ провела спецоперацію в результаті якої вдалося виманити на підконтрольну територію одного з поплічників окупантів.

Затриманий уже оформив відповідну заяву до СБУ та почав співпрацювати з правоохоронцями .

Зокрема він повідомив, що брав активну участь у роботі так званих "органів влади", наприклад відвідував засідання "уряду ДНР"  та допомагав створювати внутрішню політику "міністерства вугільної промисловості".

"Міністр" займався питаннями регулювання діяльності вугільновидобувної  промисловості та розподілу енергетичних ресурсів тимчасово окупованих територій Донецької області.

Крім того, затриманий повідомив, що намагався розпочати власний бізнес після звільнення з "уряду" та замислювався над поверненням на підконтрольну Києву територію.

Затриманий розповів про факти причетності Росії до окупаційних дій на території Донбасу.

Зокрема він поділився інформацією про причетність російських чиновників, які виступали "радниками" в організації злочинних схем з розкрадання бюджетних коштів РФ виділених для функціонування об’єктів вугільно-промислового комплексу псевдореспубліки на території Донбасу.

Правоохоронці розпочали кримінальне провадження  за ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України (створення терористичної групи.

Наразі тривають слідчі дії.

Як писав "Вголос", обстрілював українських військових: СБУ затримала бойовика-гранатометника “ДНР”.