Співробітник Служби безпеки України затримали групу сепаратистів у Запоріжжі, які агітували за створення так званої "ЗНР" та поширювали матеріали деструктивного характеру.

Про це повідомила пресслужба відомства.

Повідомляється, що затримані були членами одного з російських радикальних рухів, що у 2014 році намагалися створити аналог "Д\ЛНР" у Запоріжжі.

Після провалу сепаратисти переїхали до ОРДЛО, де спочатку допомагали окупантам облаштовувати незаконні блокпости та барикади навколо захоплених адміністративних будівель, а потім почали "співпрацювати" з так званим "силовим блоком" "Д/ЛНР".

Відповідно до матеріалів справи, затримані повернулися до Запоріжжя за вказівкою російських кураторі задля розхитування ситуації в регіоні та пропагування ідеї "російської весни".

Зокрема, йдеться про те, що напередодні державних свят сепаратисти поширювали у місті деструктивні матеріали із закликами до повалення конституційного ладу, насильницької федералізації і створення фейкової "Запорізької народної республіки".

Під час обшуків правоохоронці вилучили комп'ютерну техніку, мобільні телефони, медалі та нагрудні знаки так званих "Л/ДНР" та країни-агресора, амуніцію, сепаратистську та комуністичну символіку.

За даним фактом було відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), ч. 1 ст. 436-1 (поширення комуністичної символіки і пропаганда комуністичного режиму) ККУ.

Як писав "Вголос", СБУ розкрила резонансні деталі у справі про держзраду генерала Шайтанова (відео).