Про це інформує прес-центр СБ України.

Його завербували в листопаді 2014 року для отримання детальних інструкцій з антиукраїнської діяльності безпосередньо у ватажків так званого «гуманітарного батальйону» терористів.  

Безпосереднім куратором «гуманітарія» став радник самопроголошеного «міністра зв’язку» – терорист на прізвисько «5,45».

За його вказівками новоспечений провокатор мав поширювати ідеї та символіку так званої «Новоросії» на Запоріжжі, добирати поплічників через соціальні спільноти та залучати їх до виконання настанов терористів «ДНР», які зловмисник регулярно отримував у конспіративний спосіб.  Йому також замовили фільмування будь-якого «негативу» для  створення пропагандистської картинки на проросійських телевізійних каналах «Новоросії».

У січні зловмисник отримав нове завдання для зриву мобілізації в області, штучного підбурення протестних настроїв шляхом розповсюдження дезінформації та відвертої брехні за надісланими з «ДНР» шпаргалками. Зокрема, він мав роздрукувати та поширити в місті провокаційні листівки з текстом, отриманим від кураторів.

Cпівробітники СБУ затримали зловмисника 6 лютого під час спроби розклеїти ці агітки на вулицях міста.

СБУ відкрила кримінальне провадження за ст. 258-3 Кримінального кодексу України. Зловмисника взяли під варту. Триває слідство.