СБУ затримала ректора одного з київських університетів та ще 2 осіб за підозрою в систематичному вимаганні хабарів у іноземних студентів.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби відомства..

"Оперативники спецслужби встановили, що ректор університету спільно з проректором з наукової роботи і головним бухгалтером вимагали від іноземних студентів гроші за невідрахування з навчання та повернення посвідки на проживання в Україні. Вартість таких "освітніх послуг" становила три тисячі американських доларів", - сказано в ньому.

Також повідомляється, що затримані з 2016 року налагодили механізм легалізації іноземців шляхом направлення запрошень на навчання без дотримання встановленої законом процедури.

Правоохоронці затримали підозрюваних на робочому місці після отримання останньої частини хабара від іноземного студента в сумі 1 тис. доларів.

Під час обшуків правоохоронці вилучили посвідки на проживання паспорти іноземних громадян, чорнову бухгалтерію та 20 тис. доларів.

В рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 368-3 (підкуп службової особи юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми) і ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу, затриманим оголошено про підозру, вирішується питання про обрання їм запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.