Як інформує прес-центр СБ України, зловмисника було затримано 9 жовтня поточного року на ПП «Чонгар» при спробі потрапити з АР Крим на територію Херсонщини.

Встановлено, що затриманий протягом травня-липня ц.р. здійснював вербування до лав терористичної організації «ДНР» серед в’язнів Жданівської виправній колонії №3. Він організовував їх направлення на двотижневе навчання диверсійно-підривній діяльності до табору підготовки бойовиків у Ростовській області РФ.

Отримавши бойову підготовку найманці направлялися на територію Донецької та Луганської областей для протидії силам АТО.

Крім того, у вересні ц.р. затриманий здійснював збір відомостей щодо чисельності особового складу українських військ, видів та кількості озброєння, військової техніки, пересування з’єднань та підрозділів ЗС України, організовував проведення розвідки в населених пунктах, що контролюються силами АТО.

Інформацію зловмисник передавав бойовику незаконного збройного формування «ДНР», так званому керівнику військової поліції м. Харцизьк «П», який підпорядковується громадянину РФ «А» на прізвисько «Нос» – кадровому співробітнику ГРУ ГШ РФ, начальнику військової поліції «ДНР».

Стосовно затриманого розпочато кримінальне провадження за ст. 111 (державна зрада) та 258-4 (Сприяння вчиненню терористичного акту) КК України.