Передає УНН.

"Співробітники Служби безпеки України оперативно проаналізували та блокували нові випадки ураження комп’ютерів вітчизняного сегменту мережі Інтернет шкідливим програмним забезпеченням", - йдеться у повідомленні.

При цьому в СБУ уточнили, що фахівці відомства встановили, що доставка вірусу відбувається з використанням фішингових листів електронної пошти зі зворотною адресою, яка асоціюється зі службою технічної підтримки компанії Майкрософт.

"Сьогодні, 24 жовтня, кібератаки за цією схемою, зокрема, зазнав київський метрополітен та одеський аеропорт, де внаслідок дії вірусу типу шифрувальника було заблоковано функціонування служби реєстрації пасажирів. Наразі подальше розповсюдження вірусу припинено, загроз безпеці руху немає", - зазначили в СБУ.

Разом з тим, у відомстві рекомендують користувачам забезпечити щоденне оновлення системного програмного забезпечення, зокрема OS Windows усіх без винятку версій, також обов’язково встановити оновлення KB3213630 (для Windows 10).

Крім того, необхідно у налаштуваннях мережевої безпеки заблокувати доступ до домену x90DOTim, з якого завантажується шкідливе програмне забезпечення і не відкривати його у браузері, а DOT змінити на крапку.

У СБУ також не рекомендують відкривати вкладення до електронної пошти, зокрема форматів .doc та .rtf, що надійшли від неперевіреного відправника і створювати резервні копії та оновлювати антивірусну програму.

Як повідомлялось, хакерській атаці піддалася інформаційна система міжнародного аеропорту "Одеса".

Також через кіберзагрози тимчасово не працює сайт Мінінфраструктури.

Крім того, про кібератаки повідомила столична підземка.

Нагадаємо, 27 червня в Україні сталося потужна кібератака. За приблизними підрахунками, в результаті хакерської атаки було виведено з ладу до 10 відсотків приватних, урядових і корпоративних комп'ютерів.