Прес-служба СДПУ(о) розповсюдила заяву, в якій ставить під сумнів мотивацію єпископа Мілана Шашіка, який вимагає вибачень за фальсифікацію його підпису під зверненям на захист Івана Різака. Текст звернення наводимо повнотекстово:

«Апостольський адміністратор Мукачівської греко-католицької єпархії, єпископ Мілан Шашік зібрав журналістів, аби повідомити, що він, хоч і підтримує позицію своїх колег з інших єпархій, які виступили на захист Івана Різака, але... під відповідним зверненням він підпису не ставив, оскільки навіть не був в Ужгороді, тому сподівається, що "автори згаданого звернення принесуть офіційне вибачення за помилку" - цитата - із заяви, розповсюдженої серед журналістів, яку, до речі, єпископ також не підписав.

Під зверненням на захист екс-губернатора Закарпаття, яке ще 28 травня опублікували ЗМІ, дійсно стоїть автограф не Мілана Шашіка. Документ підписав ректор духовної академії Тарас Ловска, який за відсутності владики виконує його обов'язки, а отже, і має право підпису. Газети, що опублікували звернення, цього навіть і не приховували: факсиміле мали змогу побачити тисячі читачів.

Звісно, всіх правил і порядків в єпархії газетярі не знають, а тому повірили оригіналу з підписом виконуючого обов’язки, які представили їм родичі Івана Різака. Втім, правомочності підпису повірили і рідні Івана Михайловича, котрі зверталися до владик як християни, шукали захисту і просили допомоги і котрі навіть не припускали, що надія на співчуття обернеться таким ось гірким розчаруванням.

Непереконливо також на прес-конференції звучали слова про те, що владику втягнули у політичні розборки, оскільки у самому зверненні до керівників держави є наступні слова: "Ми не ведемо мову про Івана Різака як про посадову особу, політика чи громадського діяча, а як про християнина і людину з підірваним здоров'ям". Сумнів також викликала "відговорка" про те, що ніхто із представників єпархії не думав, що це буде публічна акція, і звернення опублікують обласні газети. Також не можна зрозуміти вимоги владики до організаторів звернення вибачитися перед ним. Це значить, що слова „даруйте” повинні прозвучати не тільки від рідних І.Різака, але і від єпископа Мукачівської і Ужгородської єпархії Української православної церкви Агапіта, архієпископа Хустської і Виноградівської єпархії Української Православної церкви Іоанна та Голови синоду Закарпатської реформаторської Церкви, єпископа Горкаї. Одним словом, після прес-конференції чомусь з'явилися підстави схилятися до того, що комусь це звернення було явно не до вподоби...

І ще один момент: прес-конференцію владики анонсувала прес-служба Закарпатської ОДА. Можна лиш вітати таку тісну співпрацю, але цей факт викликав більше питань, аніж поставив точку на "і" дійсності чи сфабрикованості підпису під зверненням".