Як повідомляє кореспондент Вголосу, про це вона заявила на сесії Львівської обласної ради 29 березня 2011 року.

За словами Ірини Сех, з часів Радянського Союзу на території Роздільського проммайданчика, який займає площу біля 3 тис. га, накопичено близько 70 млн. тонн токсичних промислових відходів, що складає понад 90% від усіх небезпечних промислових відходів Львівщини.

«Окрім того, на територію привезено і зберігається на березі водосховища 17 тис. тонн угорських гудронів. Все це - поруч з транскордонною річкою Дністер», - продовжила вона.

Екологічна комісія, виїхавши на місце, засвідчила, що Новороздільський проммайданчик є найгіршим в області з точки зору екологічної ситуації.

«Поруч з забудовою села Берездівці розміщено хвостосховище №1, де накопичено біля 60 млн. тонн відходів збагачення сірчаної руди. Хвостосховище займає площу більше 250 га, має дамби висотою до 20 м. Територія не використовується. Ситуація в хвостосховищі цілком не вивчена. Не розроблені рекомендації фахівців, що робити з цим об'єктом», - зазначила депутат.

В цей час агресивні сірководневі води забруднюють прилеглу територію та грунтові води. Все це потрапляє в Дністер. На думку Ірини Сех, необхідно зробити повну інвентаризацію цього об'єкту та розробити рекомендації по його господарському використанню.

Іншим проблемним питанням на цьому майданчику вона навзала сірчаний кар'єр, який заповнюється опадами та перепуску з озера Середнього: «При цьому небезпеку можуть створювати три фактори: стійкість борту кар'єру з боку села Малехів, гудрони, завезені з Угорщини, які зберігаються на протилежному борті кар'єру, а також несанкціоноване сміттєзвалище».

«Після виробництва міндобрив в Роздолі накопичено понад 4 млн. тонн фосфогіпсу. Коли зупинилось виробництво міндобрив, зупинилась робота станції нейтралізації. Сьогодні дощі падають на фосфогіпс та вимивають з нього кислоти. Утворилось озеро, де накопичено біля 1,5 млн. куб. м кислої води (фактично розбавлена кислота). Це також поруч з Дністром. Одночасно є можливість використання відмитого дощами фосфогіпсу для виробництва цементу. Для цього має бути розроблена технологія і проект установки по утилізації фосфогіпсу», - додала депутат.

Наступною серйозною проблемою, на думку Ірини Сех, є забруднення кислими стоками, які утворюються на складі сірки, де зберігається під відкритим небом декілька тисяч тонн сірки: «Цю проблему також необхідно терміново вирішувати. Проте має бути особливий контроль з боку виконавчої влади. За останні 2 роки не проводяться ділові наради з участю керівництва Міністерства промполітики та ЛОДА. Недопустимим є те, що біля 3 тис. га земельних ресурсів раціонально не використовується».

Натомість Ірина Сех звернулася до ОДА щодо термінового вирішення проблем відновлення екологічної рівноваги в цьому регіоні. Також вона звернулася до прокурора області з проханням вжити заходів прокурорського реагування щодо завезення і зберігання на територію України гудронів.