Про це інформує прес-служба Львівської обласної організації ВО «Свобода».

Співавторами цього документа є свободівці, які до обрання народними депутатами були головами обласних рад, – Олег Панькевич, Олексій Кайда, Олександр Сич.

Як зазначає Ірина Сех, політичні сили в Україні постійно декларують підтримку місцевого самоврядування та необхідність його реформування; розроблено та схвалено цілу низку документів концептуального та програмного характеру з питань розвитку місцевого самоврядування. Але водночас очевидною є відсутність у влади стратегічного бачення трансформації місцевого самоврядування та політичної волі здійснювати реальну реформу цієї сфери.

«Це свідчить про те, що владі не потрібне розвинуте і сильне місцеве самоврядування, адже слабкими й фінансово залежними органами керувати значно простіше, – зазначає народний депутат. – На практиці втілюються законодавчі ініціативи, спрямовані на звуження повноважень органів місцевого самоврядування, навіть повне їх усунення від формування та розпорядження фінансовими, матеріально-технічними, природними ресурсами. Зокрема, це відбувається у сфері земельних відносин, природокористування, формування бюджетних відносин, стягнення і розподілу загальнообов'язкових податків і зборів. По суті, відбувається процес послідовного і цілеспрямованого розмивання матеріально-фінансової основи та автономії місцевого самоврядування».

Як зазначено в пояснювальній записці, законопроект розроблено з метою встановлення гарантій збереження і розвитку прав та повноважень органів місцевого самоврядування, їхньої здатності ухвалювати рішення та адекватно відповідати за ухвалені рішення, що стимулюватиме розробку та впровадження сучасної системи законодавства про місцеве самоврядування як автономного і ефективного інституту публічної влади.

Свободівці пропонують запровадити мораторій на ухвалення нових законів, які звужують повноваження органів місцевого самоврядування. Мораторій буде чинний до ухвалення та набуття чинності змін до Конституції України про організацію влади та місцевого самоврядування.