Відповідний законопроект «Про внесення змін до Закону України про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» (щодо фінансового забезпечення підготовки і проведення проміжних місцевих виборів)» 1 лютого у парламенті зареєструвала народний депутат Ірина Сех.

Згідно з проектом закону «закупівля товарів, оплата робіт, послуг для підготовки і проведення місцевих виборів здійснюється Центральною виборчою комісією за рахунок коштів Державного бюджету України, територіальними виборчими комісіями – за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету, отриманих як цільова субвенція з Державного бюджету України, без застосування тендерних (конкурсних) процедур, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України».

У пояснювальній записці Сех наголошує, що підготовка та проведення місцевих виборів для формування представницьких органів місцевого самоврядування потребує значних фінансових витрат, а проведення виборів виключно за рахунок коштів місцевих бюджетів ставить формування виборних органів місцевого самоврядування в залежність від поточного наповнення коштами цих бюджетів, при тому, що більшість місцевих бюджетів України залишаються дотаційними, потерпають від браку коштів на фінансування захищених статей та життєво необхідних соціальних програм.

«Прийняття даного законопроекту необхідне для реалізації встановлених Конституцією України гарантій та фінансової підтримки державою місцевого самоврядування, зокрема, в частині фінансового забезпечення формування виборних органів місцевого самоврядування», – йдеться у пояснювальній записці.

Нагадаємо, ТВК у Львівській області визнала довибори до Львівської облради, такими що не відбулися. 27 січня виборці області не пішли на виборчі дільниці через відсутність фінансування. Облрада не виділила кошти на проміжні вибори, вважаючи, що їх повинні фінансувати з державного бюджету.