Секретар Львівської міської ради Зеновій Сірик висловив стурбованість у зв’язку із надмірною увагою пожежників до протипожежного стану ДВК у м.Львові.
Про це він сьогодні повідомив на прес-конференції.
За словами Зеновія Сірка, МНС у Львівській області в особі її керівника Сергія Дмитровського написав листа на адресу Львівської міської ради щодо незадовільного протипожежного і технічного стану ДВК. Зеновій Сірик, однак, зазначив, що в цьому нічого надзвичайного немає, оскільки незадовільний протипожежний стан є тільки на 9 ДВК із 366. Секретаря Львівської міської ради, проте, дивує, що Сергій Дмитровський звернувся до Львівської міської ради, адже поліпшення протипожежного і технічного стану дільниць не є в компетенції ради.
Якось вплинути на покращення стану дільниць рада може хіба що на тих дільницях, які розташовані у школах, а саме у 5 школах (ДВК №№ 6, 15, 37, 40, 45).
Деякі вимоги пожежників є, на думку Зеновія Сірика, навіть парадоксальними, оскільки з вікон будівель вимагають демонтувати глухі грати. Як же забезпечити безпеку тих кімнат, де зберігаються сейфи, ― риторично запитує Зеновій Сірик.
Пожежники також констатують, що електромережа у приміщеннях ДВК прокладена з порушенням норм або конструкції горища не оброблені вогнетривкими розчинами. Зеновія Сірика дещо дивує таке ставлення пожежників, адже такий стан тих приміщень, у яких знаходяться ДВК, був уже протягом багатьох років, а пожежники відслідкували його тільки тепер.
„До цього треба ставитися з долею здорового глузду, бо пожежна служба прагне працювати краще пере-, ніж недо-„, — вважає Зеновій Сірик.
Він звернувся до пожежників і наголосив, що дотримання вимог не завжди гарантує забезпечення процесу.