Як інформує прес-служба Всеукраїнського об’єднання «Свобода», протокол результатів голосування мешканців округу за мажоритарних кандидатів, на відміну від партійних списків, спричинив у комісії значну дискусію. Зокрема, секретар ЦВК Тетяна Лукаш намагалася навести різноманітні аргументи для того, аби комісія не прийняла уточненого протоколу, що, як і попередній протокол, засвідчував однозначну перемогу в окрузі свободівця Сергія Рудика. Однак, попри це, ЦВК, керуючись законом, таки прийняла документи для юридичного опрацювання. Тим часом кандидат у народні депутати від ВО «Свобода» переконаний, що затягування з підрахунком голосів спричинене прагненням його опонента Тимошенка пошкодити документи, чим спричинити визнання результатів виборів у окрузі недійсними.

Як зауважують у «Свободі», ситуація у 198-му окрузі (Черкащина) була доволі напруженою під час виборчої кампанії, проте особливо загострилася після дня голосування. Причиною стало те, що перемогу в окрузі здобув кандидат-свободівець Сергій Рудик, залишивши позаду свого найближчого конкурента ... Тимошенка – згідно з даними протоколів із мокрими печатками, на 674 голоси. Такий підсумок волевиявлення аж ніяк не влаштував кандидата, який посів друге місце. Вочевидь, саме цим і спричинена поява біля ОВК від самого дня виборів спортивних «журналістів». Близько 50-60-ти «тітушок» із посвідченнями телеканалу «Сміла ТБ», який належить Тимошенкові, цілодобово чатували біля окружкому.

Сергій Рудик зазначає, що перша поїздка членів ОВК з документами, які засвідчували результати голосування, до Центральної виборчої комісії була загрожена підриванням автівки. Вибух, за оперативними даними, мали спричинити ті ж таки «новинарі» спортивної статури. А перед доправленням уточнених протоколів свободівець особисто бачив, що «кореспонденти» телеканалу Тимошенка перебували біля будівлі окружкому з автоматами Калашникова.

Під час розгляду уточнених протоколів уже в ЦВК секретар комісії Тетяна Лукаш виявила упереджене ставлення до заступника голови ОВК, який представляв документи з округу на засіданні комісії. Докладаючи усіх зусиль, вона намагалися не допустити прийняття протоколів. Основним аргументом Лукаш називала буцімто не легітимність членів окружкому, які підписували уточнені протоколи, – мовляв за годину до цього ЦВК зробило офіційне подання на заміну членів окружної комісії. Однак виявилося, що членів ОВК, які працювали і проводили, відповідно до закону, безперервне засідання. Про цей факт сповістили… факсом. Водночас зауважимо, що законодавство передбачає, що нові члени ОВК набувають повноважень після оприлюднення подання ЦВК із мокрою печаткою та після складання присяги новопризначеними членами комісії. Відповідно, у підсумку дискусії із заступником голови окружної виборчої комісії №198 ЦВК таки ухвалила рішення про прийняття на юридичне опрацювання уточнених протоколів із 198-го округу.

Відео із розгляду в ЦВК уточнених протоколів із округу №198:

Варто зазначити, що голова окружної комісії на її засіданні не з’являвся упродовж 5 діб. Не вдалося його повернути в будівлю ОВК ані після спроб додзвонитися, ані після написаних заяв до міліції та СБУ про його зникнення. Хоча на засіданні суду в Черкасах на кілька годин він таки з’явився. Зауважимо, що судове засідання відбувалося за позовом кандидата Віктора Тимошенка, який домагався перерахунку голосів на деяких дільницях.

Своєю чергою, свободівець Сергій Рудик зазначає, що навіть перерахунок не допоможе Тимошенкові здобути перевагу в змазі за депутатський мандат. Адже дані протоколів із мокрими печатками свідчать, що перемогу в окрузі здобув саме кандидат від ВО «Свобода». Єдине, що могло би в цій ситуації зіграти на користь Тимошенка, – це псування виборчої документації. Саме з цією метою, на переконання націоналіста, і відбувається затягування з оголошення результатів виборів у окрузі. Дійовою особою, яка представляє ЦВК у цьому процесі, є Тетяна Лукаш, яка, окрім повноважень секретаря, є іще й відповідальною в комісії за Черкаську область. Саме вона й здійснювала подання на заміну членів ОВК №198. Зокрема, йдеться про голову комісії – на цю посаду змінено 4-х людей. Суб’єктом подання останнього призначеного голови Михайла Пунька окружкому є партія Наталії Королевської «Україна – Вперед!». Про це йдеться в додатку до постанови ЦВК від 4 листопада 2014 року №2123. В иншому ж додатку до тієї самої постанови йдеться про припинення його повноважень як голови комісії виборчого округу №128 від… Соціалістичної партії України.

На переконання Сергія Рудика, є очевидним, що мета таких маніпуляцій зі складом ОВК №198 є зірвати вибори та визнати окружком недієздатним.