Про це пише у Facebook громадська діячка та письменниця Лариса Ніцой. 

«Розквітівська ОТГ. Сьогодні департаменти освіти ОТГ і одеське обласне знищують двох мам, Сапункову Ларису та Витопоренко Іванну, які відмовляються вивчати російську мову і критикують керівництво школи. Їх тільки двоє, бо інші бояться, і, як показують події, недарма. Дивлячись на кумівство, корупцію, кругову поруку, безправність, знаючи свіжу серпневу історію з переслідування вчительки та її родини, яка з відчаю ЗАБАРИКАДУВАЛАСЯ в ШКОЛІ в КЛАСІ (!) і ОГОЛОСИЛА ГОЛОДУВАННЯ (!), а обласне управління освіти на чолі з Лончаком Олександром Анатолійовичем заявило, що то вона психована, і так нікого й не покарало, місцевий люд мовчить, втягнувши голову в плечі», – пише Ніцой.

За словами письменниці, мам, які не хочуть, щоб їхні діти вивчали російську мову, принижують і чинять на них тиск:

«Щоб налаштувати село Розквіт проти цих мам, голова ОТГ Лозов пригрозив, що «зробить так, що село саме заб'є цих дуреп камінням», і розпустив чутку, що через цих двох «притиряних» мам закриває школу в Розквіті. Місцевий департамент освіти підтакує, бо керує ним не призначений директор департаменту, а дружина голови ОТГ Лозова. У школі 170 учнів, розпустить таку школу не можна, однак село перелякалося. З цими мамами бояться розмовляти і їх стороняться. Вони живуть ніби в ізоляції. Та цього мало, голова ОТГ пригрозив вивезти Сапункову із села, а методист з управління освіти йому радить «давіть ету плєсєнь, чтоби галави нє маглі паднять». 

Ніцой зазначає, що проти дітей цих мам керівництво збирає в школі підписи, щоб виключити дітей зі школи, і щоб вони їздили в сусідні села.

Відбиваючись, мами пишуть листа в Одеське обласне управління освіти. В листі описують, як керівництво школи ігнорує вже другу за рік вимогу мам провести опитування серед батьків, щоб батьки могли вибрати для своїх дітей потрібні додаткові заняття, є такі уроки в навчальних планах, і саме батьки мають право їх обирати, а не директор з року в рік затверджує російську мову:

«Мами, начитавшись законів, заявили, що по закону саме батьки відповідають до повноліття за своїх дітей і за дитячі потреби, а не директор. А ще в школі є Статут (як у всіх школах України), згідно з яким батьки не тільки рабсила для ремонтів, а беруть участь у вирішенні шкільних питань щодо процесу навчання.
Мами відважуються на ще один крок – пишуть у скарзі не тільки про примусове вивчення російської мови, а й про інші грубі порушення в школі: у дітей часто немає уроків з різних предметів, але за ці відсутні уроки о чудо (!) в дітей стоять оцінки, невідомо ким виставлені, по принципу: цьому дам і цьому дам, педагогічний колектив дозволяє собі за своїм бажанням раніше від усієї України завершувати семестр і відпочивати. Мами пишуть про те, що знання дітей вкрай погані, діти вчаться по суті не в школі, а в репетиторів. Мами пишуть, що на базі школи відбуваються відмивання грошей, закуповується вкрай дешеве обладнання за вкрай дорогою ціною, вкрай дешеві ноутбуки за ціною дуже дорогої професійної техніки.
З Одеського обласного департаменту освіти приїздить комісія. «Ви ні на што нє імєєтє права», – каже батькам привселюдно члєн комісії, чим вселяє односельцям «віру у справедливість». І цьому всьому жаху є підтвердження – звукозаписи.

Мам роблять пришелепкуватими. «Всєм всьо нравіцца, аднім вам нє так!» Освітянська комісія приїздить у школу і нормальним РУССКІМ ЯЗИКОМ каже «нєпанятлівай мамє» Сапунковій про примусове вивчення російської мови:  «Вас ні о чьом дірєктар нє далжна спрашівать. Дірєктар сама рєшаєт, і пєдсавєт сам утвєрждаєт, что учіть дєтям ісхадя із сваіх кадрав».

Мабуть, цю працівницю обласного департаменту, а вона виявилася заслуженою методисткою (!), прєпадаватєлєм русскава язика, уявляєте над скільком школами вона методологує, так от – її не навчили, що варіативна складова обирається в школі, виходячи з потреб ДІТЕЙ, а не потреб учителів. А за дітей і їх потреби, згідно з українськими законами, відповідають батьки. То ж саме батьки обирають, що потрібно їхнім дітям. А якщо потрібного вчителя в школі немає, то ЗАВДАННЯ директора знайти такого вчителя, для того директор і отримує зарплату – ЗА ОРГАНІЗАЦІЮ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ. Але що можна взяти з такої працівниці обласного управління освіти, якщо воно, бідненьке, навіть мови державної не знає, однак її прислали виховувати українську маму, яка дбає про якість української освіти і своєї дитини.
А на наступне питання мами: «Що це за виставлені «від фонаря» оцінки за пропущені уроки?» та ж комісія каже: «А вам что, аценку плахую паставілі, вам нє нравітся?»

А на мамине запитання, як таке може бути: уроків не було, вчителя немає, замість вчителя на уроці сидить прибиральниця, а оцінки стоять, русскоязичная работніца образованія робить зауваження: «Нє мєшайтє рукаводству школи работать так, как ані счітают нужним. Ви же нє стаітє у хірурга над галавой, і нє діктуєтє, как дєлать апєрацію, і здєсь нє діктуйтє».

Одне слово, маму перебивають, маму роблять «дурепою». Маму затюкали. Голова ОТГ з мам робить пужало на всю громаду, проти дітей збирають підписи, мамам вчителі при школярах можуть сказати: «Пішли вон звідси!», однак комісію це не турбує, в результаті вдало проробленої роботи образоватєльная комісія з області їде «на поляну», накриту керівництвом школи і керівництвом ОТГ. Матуся Сапункова від стресу розчавлена, лежить удома пластом хвора…».

 

 

«Вголос»