Національна спілка журналістів Британії та Ірландії та Незалежна медіа-профспілка України запрошують журналістів з Донецької, Луганської, Харківської, Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської та Вінницької областей на семінар, що пройде в Києві 18-19 березня 2005 року. Мета семінару – обмінятися досвідом ефективного відстоювання прав журналістів у стосунках з власниками медіа та владою. А саме: як захищати свої права з допомогою професійних організацій і журналістської солідарності.

Британські колеги проведуть дводенний тренінг «Створення та щоденна робота профспілкової організації». Учасники тренінгу зможуть дізнатися:

- як протидіяти редакційній політиці, що суперечить стандартам журналістики та кодексу професійної етики;

- про можливості відстояти свої трудові інтереси (легалізація трудових відносин, захист робочих місць від скорочень, підвищення заробітної плати, умови організації праці та її тривалість, відпустки, безпека тощо);

- методи ефективних переговорів з роботодавцями, принципи ведення колективних переговорів та підготовки індивідуальних трудових угод;

- як створити профспілку, яка б захищала інтереси журналістів у будь-яких умовах, у тому числі і „ворожого” ставлення з боку роботодавців, зміни власників чи влади.

Під час тренінгу будуть використовуватися приклади з практики, порівнюватимуться британський досвід та українські реалії. Всі учасники семінару отримають методичні матеріали (у тому числі зразки колективних договорів провідних видань Великої Британії), необхідні для створення профспілкової організації у власних редакціях, ведення переговорів з роботодавцями.

Учасникам семінару відшкодовується проїзд до Києва і назад, проживання у готелі, харчування. Робота тренінгу триватиме з 10.00 до 18.00 18-19 березня.

Журналісти, що бажають взяти участь у семінарі, можуть надсилати свої заявки (у довільній формі) до 10 березня 2005 року (тел/факс (044) 220-71-97, [email protected], [email protected] Контактні особи – Сергій Гузь, Оксана Винничук).