Американські сенатори пропонують нові санкції проти суднобудівного сектора і державних енергетичних проектів Росії.

Американські сенатори опрацювали законопроект про нові санкції проти Росії, зокрема, у зв’язку із нападом росіян на українські кораблі в Керченській протоці. Документ передбачає введення обмежувальних заходів щодо суднобудівного сектора і державних енергетичних проектів, пише Польське радіо. 

Відповідну заяву опубліковано на сайті сенатора Роберта Менендеса. Він звинуватив Росію у «спричиненні гуманітарної катастрофи в Сирії, регіональній дестабілізації, викраденні українських моряків і захопленні суден», а також у «розмиванні міжнародних норм».

Так, згідно із законопроектом, санкції повинні бути введені проти 24 агентів ФСБ, які брали участь в обстрілі та захопленні українських кораблів та моряків.

Крім того, американські сенатори запропонували вжити заходів проти суднобудівного сектора Росії за «порушення свободи судноплавства в Керченській протоці і по всьому світу», а також проти російських банків, які «підтримують зусилля з підриву демократичних інститутів в інших країнах».

Проект також передбачає обмежувальні заходи проти російських енергетичних проектів за межами Росії і російського кіберсектору. Сенатори додали, що санкції треба ввести теж проти інвестицій у російські проекти СПГ за кордоном.