Голова спостережної ради корпорації "Еколан" (Львів) Степан Сенчук має намір подати до суду на заступника голови Львівської обласної ради Ігоря Держка за наклеп.
Про це сказано в офіційній заяві Степана Сенчука, яку надіслав відділ інформації "Еколану".
У ній Степан Сенчук наголошує, що не вдавався до незаконної приватизації низки підприємств, у чому його звинувачують невідомі підприємці у зверненні до президента та прем'єр-міністра, що було озвучене днями головою облради Ігорем Держком та директором ТОВ "Контракт" Василем Глушком.
"А для того, щоб ця зухвала антитворчість не минула безкарно і одержала належну принципову юридичну оцінку, маю намір подати судовий позов до пана Держка про моральне і матеріальне відшкодування за поширення неправдивої інформації", - повідомляє у своїй заяві Сенчук.
"Переконаний, що справедливе судове рішення навчить відповідати за свої часто авантюрні вчинки цього "блукаючого" у політикумі зараз реалізації надмірних амбіцій депутата, якого, між іншим, представники національно-демократичних сил неодноразово критикували за схильність до безпринциповості і пустослів'я", - додає він.
Той факт, що оприлюднення Держком звернення відбулося того самого дня, коли давав прес-конференцію голова Львівської облдержадміністрації Петро Олійник, наштовхнув голову спостережної ради "Еколану" на думку, що цей "пропагандистський спецзахід" носив політичну спрямованість і мав на меті дискредитувати нову владу та її прихильників.
"Намагання дискредитувати нову владу і її прихильників у такий відверто брутальний і вельми неоригінальний спосіб є марними для творців "чорного піару", до яких, на жаль, власноруч записав себе і заступник голови облради", - сказано у його заяві.
Аналізуючи мотивацію дій Василя Глушка (до речі, колишнього партнера по бізнесу голови спостережної ради "Еколану"), Сенчук робить висновок, що таким чином той пробує "компенсувати свої особисті невдачі у підприємництві дешево заробленими політичними дивідендами".
Назагал Степан Сенчук припускає, що певні політичні сили просто вирішили його "облити... брудом з ніг до голови", оскільки бояться навіть гіпотетичної можливості його повернення у політику.
"Хочу заспокоїти відомих і невідомих мені опонентів, зекономивши їм залишки людської порядності: я не маю сьогодні тих планів, які ви мені зі страху публічно приписуєте. Але застерігаю, якщо ви й надалі так нахабно переступатимете межі закону і моралі, то обов'язково поміркую над вашою пропозицією", - завершує заяву Сенчук.
Як повідомляло агентство, у зверненні підприємців до президента, прем'єр-міністра і голови Львівської облради, яке 17 травня оприлюднив Ігор Держко, сказано, що Степан Сенчук, працюючи на посаді голови Львівської облдержадміністрації, вдавався до незаконної приватизації підприємств, зокрема Львівського хлібозаводу No1 та Львівського хлібокомбінату, облрибгоспу, адмінприміщення "Львівагрореммашпостачу".
З порушеннями, на їхню думку, проходила процедура купівлі-продажу акцій цукрових і молокозаводів, в т.ч. Львівського і Бродівського.
Крім цього, підприємці звинувачують Сенчука у розкраданні державних коштів.
Як повідомив Держко, Львівська облрада проситиме прокуратуру перевірити, чи відповідають дійсності наведені підприємцями факти.
Степан Сенчук працював на посаді голови Львівської ОДА з січня 1999 р. до травня 2001 р.
Корпорація "Еколан", головою спостережної ради якої він є тепер, створена у січні 2002 р. До її складу входять ВАТ "Львівський хлібокомбінат", ВАТ "Львівський хлібозавод No1", Львівський облрибокомбінат, ТОВ "Явір-Пак" (виробництво поліетиленових пакетів та одноразового посуду), ТОВ "Віконт-ІІ" (гуртова торгівля), ТОВ "Явір-Млин" (виробництво борошна).
Прес-Тайм