Про це повідомила прес-служба Генпрокуратури.

Органи прокуратури України оперативно та адекватно реагуватимуть на усі факти відкритого пособництва сепаратизму і тероризму, що виявлятимуть керівники правоохоронних органів та органів місцевого самоврядування у східних регіонах України. На цьому наголосив в.о. Генерального прокурора України Олег Махніцький, коментуючи останні події із захопленням державних установ, що сталися у Донецькій, Луганській та Харківській областях.

«За усіма цими подіями відкрито кримінальні провадження та розпочато слідство, - повідомив Олег Махніцький. - У ході розслідування будуть встановлені не лише винні у цих правопорушеннях, а й посадові особи органів державної влади та силових відомств, які своїми діями сприяли сепаратистам, що організовані та координуються російськими спецслужбами».
За словами очільника Генпрокуратури, в рамках розслідування цих кримінальних проваджень окрему правову оцінку буде надано фактам відкритого пособництва збройним-злочинцям-інтервентам з боку керівництва місцевих правоохоронців, які навіть не намагалися завадити спробі зловмисників потрапити до адміністративних будівель та заволодіти зброєю і тим самим допомагали їм, а також перешкоджали проведенню антитерористичних заходів.

При цьому в. о. Генерального прокурора наголосив на невідворотності покарання за свідому підтримку дій терористам, які прикриваючись мирним населенням, вчиняють безчинства та закликають до порушення територіальної цілісності України.

«У зв’язку з цим закликаю керівників усіх відповідних правоохоронних підрозділів зробити належні кадрові висновки, - звернувся Олег Махніцький до відповідальних осіб силових міністерств і відомств. – Окрім того, необхідно провести чітку роз’яснювальну роботу з особовим складом стосовно вимог нового уряду щодо проявів сепаратизму та підтвердити гарантії для тих, хто залишається вірним присязі та українському народові».

Станом на 11 квітня проти сепаратистів було порушено 145 проваджень.