Про це інформує прес-служба Львівської ОДА.

До п’ятірки найбільш відвідуваних музеїв області ввійшли: Львівська національна галерея мистецтв ім. Б.Г. Возницького, Львівський історичний музей, Львівський музей історії релігії, Музей народної архітектури та побуту у Львові та Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького.

Варто відзначити позитивну динаміку щодо поповнення експонатів основних фондів музеїв. У порівнянні з попереднім роком їх кількість збільшилась на 12719 одиниць і становить 930495 одиниць збережень.

Найбільшими фондовими збірками володіють: Львівський історичний музей, Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького, Музей етнографії та художнього промислу НАН України, Львівська національна галерея мистецтв ім. Б.Г. Возницького, Львівський музей історії релігії.

Державними музеями Львівської області у 2013 році організовано 375 стаціонарних виставок.

До Топ п’ятірки музеїв з найактивнішою виставковою діяльністю відносяться: Львівська національна галерея мистецтв ім. Б.Г. Возницького; Львівський музей історії релігії; Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького; Меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові; Краєзнавчий музей «Дрогобиччина».

2013 рік ознаменувався ювілейними датами для наступних музеїв: Львівський історичний музей відзначив 120-річчя від дня заснування; Національний музей у Львові провів низку урочистих заходів з нагоди 100-ліття, відколи Митрополит Андрей Шептицький передав Національний музей у Львові в дар українському народові; Львівський музей історії релігії урочистими заходами відзначив 40-річчя створення музею; Меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові відзначив 15-річчя з часу створення.