В. о. директора департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради Сергій Бабак на прес-конференції 29 січня розповів про проблеми з проплатою мешканців Львова за теплопостачання:

У місті Львові складається критична ситуація з розрахунками за газ. Станом на 1 січня 2008 року заборгованість за теплоенергію по місту Львову становить майже 25 млн. грн. Всі недоплати від мешканців – це автоматично недоплати теплопостачальних підприємств перед газопостачальними компаніями. Вчора відбулася дуже серйозна селекторна нарада, яку проводив НАК «Нафтогаз» України.

Суворих заходів будуть вживати по всій Україні, в тому числі і по місту Львову, якщо борги перед газопостачальними компаніями не будуть погашені. Мешканці не мають іншого виходу, окрім того, як сплатити свої борги перед теплопостачальними підприємствами.

Люди не мають створювати ілюзії, що всі борги хтось спише. У нас ведеться чіткий облік усіх заборгованостей попередніх років. Місто не може допустити відключення котелень Львова від теплопостачання, вживає всіх заходів, але без допомоги мешканців це зробити дуже важко.

Які заходи вживатимуть до боржників?

Коли заборгованість за більш як три місяці, ми подаємо до суду. Сьогодні від мене піде команда в "Львівтеплоенерго": покрити 100 % судовими справами всі борги понад три місяці. Прийняте судом рішення передаватимуть виконавчим службам. Разом працюватимемо з боргами.

Ті, хто не сплатить борги, мусять бути готові, що завтра-післязавтра до них прийде судовий виконавець списувати майно на погашення боргів.

Ми робитимемо все можливе, щоб борги були повернуті. Ми не можемо робити заручниками тих, хто платить. Якщо в когось рівень життя недостатній – хай люди йдуть оформляти субсидію, а не чекають манни небесної. Загальний борг за всі попередні роки 93 млн. Ми не можемо допускати нарощення боргів при поточній оплаті.

Як вплинув, на Вашу думку, процес виплати компенсацій за вклади колишнього Ощадбанку СРСР на рівень проплатити за газ?

Думаю, що негативно. Треба півдня в черзі стояти, людина не може стояти. Це негативний фактор, який уряд мав передбачити.

Все було б добре, якби не ці виплати в Ощадбанку. У грудні рівень проплатити становив 94,6%. У січні цей показник становить 77,5 %. Думаю, ситуація вирівняється.

Яка ситуація зі створенням у Львові єдиного розрахункового центру?

Стосовно єдиного розрахункового центру: ми шукаємо зараз людей, я проводжу співбесіди.

Попередньо більше 40 банків та філій міста Львова погодились приймати участь у цій програмі. Зараз ми опрацьовуємо питання програмного забезпечення, підбираємо приміщення під майбутнє розташування центру. Ми над цим працюємо. Центр не можна створити за 2-3 місяці.