Пане Сергію, наприкінці минулого тижня у Києві відбулася політрада СПУ. Розкажіть будь ласка, які рішення були прийняті.

Так, у суботу, 29 травня у Києві відбулася політрада, на якій було прийнято рішення 24 липня провести з‘їзд партії і обговорити питання щодо керівництва партії. Те, що пропонував Олександр Мороз – це вирішити питання на з‘їзді.

Яка позиція обласної організації?

Обласна організація підтримує Мороза, що треба розглянути питання щодо голови партії.

Чи визначилися ви вже з кандидатурою на пост лідера СПУ, яку будете підтримувати?

Ми будемо визначатися на конференціях. Наразі визначено 3 кандидатури – Валентина Семенюк-Самсоненко (секретар політради СПУ з питань економіки і соціальної політики), Віктор Суботін (перший секретар Харківського обкому СПУ, голова правління заводу «Турбоатом») і Василь Цушко (міністр економіки). Але в постанові політради написано - «… і інші». Тобто це питання відкрите, дискусія з цього приводу не закінчена. Я вважаю, що ми йдемо демократичним шляхом.

На Вашу особисту думку, хто б міг бути кращим лідером партії?

Складне питання, чесно кажучи. На сьогодні важко визначитися. Судячи з думки Олександра Мороза, одним з найкращих кандидатів міг би бути Василь Цушко. Ми ще це питання в широкому колі нашої організації не обговорювали. Тому зараз складно визначитися.

Тобто ще відбудеться внутрішнє обговорення в обласній організації?

Так, звичайно. В нас керівники низових районних організацій в курсі того, що відбувається, але поки що не висловлювали своїх думок. Тому позиція буде визначена на обласній конференції і методом голосування буде поставлено завдання делегатам з‘їзду підтримати ту чи іншу кандидатуру.

В нас визначено, що немає квотності по кількості членів партії. Політрада визначила, що представництво від всіх областей буде однаковим. Я вважаю, що це так само справедливе рішення, щоб не було ні в кого бажання збільшити кількість членів організації, тим самим збільшивши кількість делегатів.

І скільки делегатів буде від областей?

Прийнято рішення по 12 делегатів від кожної області і 5 осіб від міста Севастополь.

А коли заплановано провести обласну конференцію?

Числа ще немає. Ми ще чекаємо, щоб нам прийшла офіційна постанова політради. Тоді ми визначимо порядок денний конференції і затвердимо графік проведення районних, міських конференцій для обрання делегатів на обласну. Після цього визначимось із датою проведення обласної конференції.